top of page
  • Esin Barutcu

Boğaz Manzaralı Havuz : Çırağan Palace Kempinski İstanbul

Bakmaya doyamadığımız manzaraların başında gelir İstanbul Boğazı. Her köşesi farklı bir sürpriz yapar size. Yıllar içinde pek çok sevimsiz değişikliğe uğrasa da güzelliğinden pek bir şey kaybetmedi.

Boğaz'ın en güzel noktalarından biri de kuşkusuz Çırağan Sarayı'nı da bünyesinde bulunduran Kempinski Oteller grubu yönetimindeki Çırağan Palace Kempinski İstanbul Oteli. Boğaza nazır havuzu olan otel olmanın haklı gururunu yaşayan Çırağan Palace Kempinski Otel'in fotoğraflarını çekmek bizim için ayrı bir keyif oldu.

Ciragan dış mekan fotograf cekimi
Sonsuz Havuz

Sabah gün doğumu ile başlayan fotoğraf çekimimizde, sonsuz havuz görüntüsü ile boğaz maviliğinin kavuştuğu o anlar gerçekten eşsizdi. Havuza girmek için sabırsızlanan misafirleri bekletmemek adına çok kısa bir süre içinde çekimlerimizi tamamladık.


Drone Fotograf Cekimi
Drone ile Havuz Fotograf Cekimi

Akşam ise gün batımında havuzun yine İstanbul Boğazı'nın eşsiz ışıltılı görüntüsü ile buluştuğu o anları görüntüledik. Bu saatlerde bizi en zorlayan konu ise Çırağan Oteli'ne yaklaşarak görüntü almaya çalışan gezi tekneleriydi. İstanbul Boğazı'nda gündüz araç trafiğini aratmayacak bir akşam deniz trafiği olduğunu da böylece öğrenmiş olduk :)


Dış mekan fotograf cekimi
Açık Havuz Fotograf CekimiBu yıl pandemi nedeniyle hepimiz evlere kapandık, bir çok tatil alışkanlığımızı değiştirmek zorunda kaldık. İstanbul'da tatil için alternatifler arayanlara bu seçeneği de değerlendirmelerini tavsiye ederim.
Komentar


ana sayfaya dönüş simgesi

Aramıza katıldığınız için teşekkür ederiz !

bottom of page